Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > برگزاري سومين جلسه شوراي هماهنگي منطقه 6 واحدهاي استاني دانشگاه جامع علمي كاربردي ( استان هاي اصفهان ، چهارمحال و بختياري و يزد )

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري سومين جلسه شوراي هماهنگي منطقه 6 واحدهاي استاني دانشگاه جامع علمي كاربردي ( استان هاي اصفهان ، چهارمحال و بختياري و يزد )

برگزاري سومين جلسه شوراي هماهنگي منطقه 6 واحدهاي استاني دانشگاه جامع علمي كاربردي ( استان هاي اصفهان ، چهارمحال و بختياري و يزد )

به گزارش روابط عمومي واحد استاني دانشگاه : سومين جلسه شوراي هماهنگي منطقه 6 واحدهاي استاني دانشگاه جامع علمي كاربردي ( استان هاي اصفهان ، چهارمحال و بختياري و يزد ) روز چهارشنبه مورخ 15/06/96 به ميزباني دانشگاه جامع علمي كاربردي واحد استان چهارمحال و بختياري در محل سالن جلسات اين واحد استاني برگزار شد .

در اين جلسه سیدحسن قاضی عسگردببر منطقه شش دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی کشور، با اشاره به اینکه دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی کشور به 9 منطقه تقسیم‌بندی شدند، اظهار کرد: استان‌های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد در منطقه شش این تقسیم بندی قرار دارند.

وی با بیان اینکه آینده پژوهی از سیاست‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی است، افزود: در این رویکرد رشته‌های رو به ظهور و رو به افول مورد توجه قرار می‌گیرند و تصمیم گرفته می‌شود که برای سال‌های آینده چه رشته‌هایی در دانشگاه‌های علمی کاربردی در هر استان از منطقه شش راه‌اندازی شود .

قاضی‌عسگر تصریح کرد: در همین راستا مناطق مختلف به منظور تصمیم گیری در این امر با یکدیگر تعامل دارند .

وی بیان کرد: ارتقای کیفیت در دانشگاه جامع علمی کاربردی از اقداماتی است که از سال تحصیلی جدید اجرا خواهد شد و در این طرح مدرسان زبده و طراز اول براساس شاخصه های آموزشی نظیر تصحیح به موقع نمرات، کیفیت تدریس و ارایه مشاوره به دانشجویان، شناسایی می شوند و تسهیلات و امکانات ویژه ای در اختیار آنان قرار می گیرد.

مدرسانی نیز که امتیاز لازم را کسب نکنند از مهر امسال از تدریس محروم می شوند.

قاضی عسگر ، تبادل تجربیات روسای دانشگاه جامع علمی کاربردی استانها، توسعه رشته ها بر اساس معیار آمایش سرزمین و ایجاد وحدت رویه در سیاست و تصمیم گیری های منطقه ای را از دستاوردهای جلسات مشترک دانشگاه های علمی کاربردی منطقه 6 عنوان کرد

محمد هادي عسگري ، مديركل دفتر هماهنگي امور واحدهاي استاني دانشگاه در اين نشست  عملکرد دانشگاه های علمی کاربردی منطقه 6شامل استانهای اصفهان ،چهارمحال و بختیاری و یزد را مطلوب ارزیابی کرد.

وی، کیفیت گرایی را سیاست اصلی دانشگاه علمی کاربردی کشور عنوان کرد و اصلاح برنامه ریزی درسی و توانمند سازی مراکز را از دیگر اقدامات در راستای تحقق این هدف برشمرد.

عسگری بیان کرد : در اصلاح برنامه ریزی درسی رشته هایی در مراکز و دانشگاه های علمی کاربردی دایر می شود که متناسب با نیاز بومی است.

وی افزود: بیش از 900 مرکز علمی کاربردی در کشور فعال است که عملکرد آنان بر اساس استانداردهای آموزشی نظیر انجام حضور و غیاب، تدریس کیفی و حضور به موقع استادان و برگزاری با کیفیت امتحانات بررسی می شود.

در اين جلسه رتبه بندي مدرسان دانشگاه علمي كاربردي منطقه  6 كشور تصويب شد . 


١٠:٥٢ - چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٢٧٩٧١    /    تعداد نمایش : ٥٢